• sözlüğün en muhteşem yazarı

  21.
  Ben değilim.
  ... solus auctor petrus
 • şal alabilir miyim lütfen bir de çay diyen erkek

  1.
  Havaların soğumasıyla çokça duyulmaya başlanan kofti erkeklerin donanımıdır. O kadar kıl kaplama üzerine bir de üşüyor musun canım sen. Pardon kıllarını da alıyorsundur şimdi.

  Lila renkli polar şal ile bir yandan nargilesi ile yuvarlak çıkarıp, isengramda stolk yapan erkektir.
  1 ... solus auctor petrus
 • neden salak salak entryler giriyorsunuz

  7.
  Bu mecranın sonradan böyle olduğuna dair bir klişe hüküm sürüyor kesinlikle yok böyle bir şey. En eski trollük belirtilerine 2007'li yılların entrylerinde denk geldim. Mayası böyle. dolayısıyla düzeltilecek bir durum da söz konusu değil. Bir avuç insan ve biraz soluk alma adına yansıttığı bilinçaltıları.
  ... solus auctor petrus
 • domestik ev hanimi

  342.
  Kendisine yürüyenlere karşı müthiş bir kontrol ve kriz yönetimi vardır. Oynar, döndürür bırakır. Denedim ordan biliyorum. Maharetli ve dilişiz ellerinden yalnızca yemek yemenizi tavsiye ederim. Temizlik hastası.
  3 ... solus auctor petrus
 • aleyna isimli kızların erkek arkadaslarının tipi

  9.
  gecenin şu saatinde deli gibi yorgunum aklıma son gelecek şeylerden birisi bu şaçma, alakasız başlık olabilir ama uludağın kerameti bu, kaçar yolu yok. görevimi yerine getirmem gerekli.

  Meriçtirler aleyna'nın kankisi dilaraya da yürümüşlükleri vardır.
  1 -2 ... solus auctor petrus
 • uludağ sözlük kızları üzerine

  1.
  Bana bilmediğim bir şey söyle lucifer. Çok bayatsın.
  1 ... solus auctor petrus
 • uykunun gelmesi ama sen uyumamak

  25.
  O halde uyumak sen. Uykusuz kalmak uyumazsan. Iyi gecelermek.
  4 ... solus auctor petrus
 • bir kız olduğum halde öküz gibi yiyebilmem

  6.
  Her şeyden önce bunu belirtecek kadar dobra bir kadın olduğunuzu gösterir. Şaşırdım doğrusu, afiyet olsun yiğido. Öf sucuklu sucuklu kokuyorsundur şimdi.
  -1 ... solus auctor petrus
 • sikerim böyle hayatı deyip 1 60lık kıza aşık olmak

  27.
  Arada içimi pır pır pırlatan düşünce. 1.60 lık candır. Aradaki 25 santim farkı sevgimiz ile doldurur mutlu mesut yaşarızlan ne güzel. Sarılınca başı tam da kalbimin üzerine denk geliyor. Yiaaa.
  3 -7 ... solus auctor petrus
 • duygusal erkek

  200.
  Gül ki sevgilim
  Gül ki gözlerin
  Solmasın sakın aşk çiçeğim
  Gel biraz bana
  Gel biraz daha..
  Arşa çıksın nağmelerim.
  1 -1 ... solus auctor petrus
 • bir şeyleri değiştirme isteği

  10.
  Sonunda siz ve sikko yaşamınızla bir başınıza kalakalışınız ve motive edici heveslerin minimalize edilişiyle vazgeçilecek istektir.
  Zihniniz parçaları birleştirir ve bütünler oluşmaya başlar. Sonuca varılan nokta pes etmekten öte, replika bir hikaye oluşturup daha öncekilerin paralelinde bir ilerleyiş sunar. Değer yargınız ve farklı olduğunuza dair sunulan algılar iç benliğinizin ürünü olmaktan ötede bir pratik değildir. Gittikçe daha küçük meselelerin çözüm adamı olma yolunda hayatınızı idame ettirme seçeneği kalır. Düşünmek yorucu, adımın uzunluğu değil hangi tahtaya basacağı daha önemliydi oysa.
  3 ... solus auctor petrus
 • sedat peker in bu ülkeye faydası

  7.
  Bir sürü yiğeni olup nüfusu çoğaltmasıdır.
  8 ... solus auctor petrus
 • iyi geceler

  973.
  Tabi eğer öyle bir şey mümkünse.
  ... solus auctor petrus
 • sözlük yazarlarının itirafları

  171397.
  Son 5 gündür telefonum sim kartımı okumuyor. Ne uğraştım ne de tamir ettirme ihtiyacı sezdim. Bankalar bana ulaşamadığı için gerçekten üzgünüm.
  5 ... solus auctor petrus
 • beyler 5 dakika sözlükten çıkar mısınız

  19.
  Lütfen özel bir mevzu rica ediyorum. Başbaşa kalmamız gerekli hadilan.
  1 ... solus auctor petrus
 • hadi 2 dakika ciddi olalım

  1.
  1984.

  George Orwell’in politik romanıdır. Kitap 1947- 48 yıllarında yazılmıştır. Adının “Avrupa’daki Son meriç” olması düşünülmüştür. Fakat yayıncının müdahalesi ile daha ticari olan mevcut adı konulmuştur. ilk kez 1949’da yayımlanmıştır. Konusu kısaca: Faşist- baskıcı feminizmin eleştirisidir. Kitapta izmirde ilk buluşmaya muzlu süt içerek gelen, çekirdeğe ısrarla çiğdem atıfında bulunan bir kızın..
  2 -4 ... solus auctor petrus
 • sanat filmlerinin bir boka benzememesi

  18.
  Çok susuyorlar, daha realist bir hayat çizgisi görüntüsü sergiliyor ama bir hayli yapmacık. Hep susuyorlar. Bir iki sağlam replik koyun bari. Şahsen bir seans yiyişme mecrası olarak kullanabilirsiniz o salonda sergilenen filmi. Ya da bu türev bir filmi evinize çağırdığınız hanımefendinin önüne ısıtmadan koyun zaten sıkılıp, hadi sevişelim bile diyebilir.
  1 ... solus auctor petrus
 • çaya şeker attım kayboldu

  4.
  Çayın içinde şeker yok ama şeker olduğunu biliyorsun. Ya hak kardeşim peki o halde bir de bertrand russell'a kulak verelim.

  Eğer ben Dünya ve Mars arasında eliptik bir yörüngede güneşin etrafında dönen Çin seramiği bir çaydanlık olduğunu öne sürseydim ve bu çaydanlığın en güçlü teleskoplarımızla bile tespit edilemeyecek kadar küçük olduğunu ekleyecek kadar da dikkatli olsaydım, kimse bu görüşümün tersini kanıtlayamazdı. Ama devam edip de bu savımın yanlışlanamaz nitelikte oluşundan dolayı insan aklının ondan kuşku duymasının kabul edilemez bir küstahlık olacağını söyleseydim, herkes haklı olarak saçmaladığımı düşünürdü. Ancak, eğer böyle bir çaydanlığın varlığı eski kitaplarca onaylansaydı, her Pazar günü kilisede kutsal gerçeklik olarak öğretilseydi ve okullarda çocukların beynine kazınsaydı, onun varlığından kuşku duymak bir gariplik belirtisi olarak görülür ve o kuşkuyu duyan kişiye yakınçağda bir ruh doktoruyla ya da daha önceki çağlarda bir Engizisyon yargıcıyla bir randevu alınırdı.

  Evet şeker moleküler bazda yalnızca çözünür, kaybolmaz. Afiyet olsun.
  6 ... solus auctor petrus
 • bir sözlük kızıyla yapılabilecek en güzel şey

  64.
  Susmak/susmaları. Bu kadar boş konuşmalarının üzerine daha güzel bir hissiyat yaratamaz herhangi bir eylem.
  3 -1 ... solus auctor petrus
 • ben uyuyorum sen de sözlükten çık olur mu

  3.
  Timam (smile)" geri dönüşü ile meriçliğini tamamlayacak sözlük erkeğine karşı ihtar cümlesidir.

  Açık oylamaya mahal vermeden, parmak uçlarına basarak sözlükte gezinilir devamında.
  2 ... solus auctor petrus
 • yeni şeyler getiriyorum