• ölünce yok olacağımız gerçeği

  2.
  Neydi ya bir filozof vardı; ha şopar haur " dünyada isminizi hatırlayan son kişi de yok olduğunda gerçekten ölmüş olacaksınız" diye o aklıma geldi yazayım dedim. Tamam.
  8 -1 ... solus auctor petrus
 • üşengeçlik

  212.
  Aslında bu b..
  ... solus auctor petrus
 • sütyensiz dışarı çıkma modası

  38.
  Göğüs çatalına bakmayacak olgunluğa erişmemden, dikkat etmediğim moda.

  Yine bir "californication" sendromu/ etkisi sanıyorum. Sergi salonu edası, tüketime destek verme, kişisel hazzın had safhası, yıkılmaya başlayan tabuların eşlik ettiği; dişiliği gösterme güdüsü olarak lanse edebiliriz.
  2 -1 ... solus auctor petrus
 • ecevite yazar kasa atan adam

  3.
  Bir belediye"ye bağlı kadroda çöpçülük yaptığı dile getiriliyor şimdilerde. Rivayete görede "yanlış dönemde kasa fırlattım, Ecevite saygısızlık yapmışım, asıl atılması gereken şimdikiler" demiş.
  2 ... solus auctor petrus
 • cem adrian

  1511.
  Mevzu bahis oktav konusunun, arkadaş masalarında en çok döndüğü isim. Bir röportajında artık bundan rahatsız olduğunu dile getirmişti. Evde yalnızken piyano başına geçip ölçmüş kendileri,tam rakamı kendisi biliyormuş. Bununla gündeme gelmek istemediğim için söylemiyorum naraları atmıştı. En büyük artısı çalışkan bir müzisyen olmasıdır. Rivayete göre en son piyanonun 103"üncü tuşu semalarında uçtuğu gözlemlenmiştir.
  ... solus auctor petrus
 • paxil

  129.
  Çarşaf kadar prospektüse sahip olan SSRI (selektif serotonin geri alım inhibitörü) ilaç. Antidepresan.
  -1 ... solus auctor petrus
 • patty gurdy

  2.
  patty gurdy
  1 ... solus auctor petrus
 • patty gurdy

  1.
  Almanya doğumlu folk müzik icraatı yapan şarkıcı.

  Hurdy- gurdy enstrümanının ehli bir kızılşın. (Hurdy- gurdy:katalan, macar, gal etnik müziklerinde kullanılan müzik çalgısı, isveç kökenlidir)

  Ayrıca kızıl/bakır, beyaz ten, mavi-yeşil göz kombini aşığı arkadaşlara amme hizmetimdir. Maalesef ülkemizde florası bir hayli az grubu oluşturuyor bu kriterler. Dinlenisidir efendim.
  2 ... solus auctor petrus
 • evlilik hakkında ne düşünüyorsunuz

  173.
  Para üzerine kurulu bir müessese.
  iki insanın birbirine yapabileceği en büyük zararlardan biri. Trajik olan büyük yüzde"nin dayatmalarla, mecburmuşcasına bu konuma erişmek istemeleri. Bir de bunun "ben aslında çocuk yapmak için evleniyorum" versiyonları var. Siz kimsinizlan evlenmeye cürret ediyorsunuz belirli bir zümreye ait bir spor gibidir bu.
  1 ... solus auctor petrus
 • kadınlar neye aşık olur

  112.
  Bir yazar, "onlara acı çektirecek şeye" yazmış. Kesinlikle doğru. Buna dikkat ettim, mazoşizm hastalığı barınıyor hepsinin temelinde. Bunu vermezseniz ona, sadizmle karşılık veriyor. Tabi aşık olmakla, aşık kalmak farklı niteliklere, parametrelere bağlı bir de. Her neyse iradesi fazlasıyla hormonlarının egemenliğinde olan bu organizmaya tespit kasmak, uçan mürekkeple kitap yazmaya eş değer olur.
  -1 ... solus auctor petrus
 • na na na kamon

  4.
  Araba ön camı, bir adet iphone ve balyajlı instagram kızı story"sine eşlik eden şarkı.
  -1 ... solus auctor petrus
 • pelin batu

  1365.
  Bu hanımefendi"nin ismini her okuyuşum veya duyuşumda burnuma fransız parfüm esintileri dolar ve kulaklarımda yankılanır "Elizabeth" telaffuzu. Ses tonu seksapalite barındırır, neyden bahsetse dinlenir efendim. Tam bir "femme fatale" profili özelliklerini barındırıyor. Sevgiler.
  ... solus auctor petrus
 • charles bukowski

  1025.
  Beyhude yaşamı, beyhude yaşayan adam. Dediğini de yaptı. "Don't try" yazar mezar taşında. Meçhul olan bana kalırsa; olmak istediği adam olamamanın üzerine isyanı mıydı bu felsefesi, yoksa gerçek benliği miydi? Bir seçim yaptı, kendi hazları peşinde koştu, isyanı kurtuluş/kaçış değildi, beslendiği argümanıydı. Dünya çıldırmıştı ve becerilmişti, o da bunun üzerine eklemeler yaptı sadece. Üstad. Okuması lezzet verir. imgelemini hayal ederken sayfalardan viski tadı, ayyaş kokusu dolar duyularınıza. Şarap içmekten diliniz kırmızıya bulanır ya, öyle işte. Üstad.
  1 ... solus auctor petrus
 • gereksiz bir bilgi ver

  1855.
  Ekmeğe fıstık ezmesi ve reçel sürülürken en alta fıstık ezmesi sürülür, reçel değil.
  ... solus auctor petrus
 • bugün kendin için ne yaptın

  171.
  Yaşamı kısaltıp, ölümü/kurtuluşu hızlandırdım. Bir paket sigara daha gömerek..
  2 ... solus auctor petrus
 • toplum

  51.
  insan"ın var ettiği ve içinde varolduğu(zaruri) oluşum. Salt bir kavram olarak tanımlanamaz ikiside, bağıl kavramlardır. Asıl şaşırtıcı olan Rasyonalist, Metafiziki, Dini, bilimsel, etik, ahlak, yasalar, ekonomi vb. Çoğu ögenin kökeni toplumu oluşturur, besler. hepsinin kendinden önce yüklendiği bir görev gibidir şu; bu öğretiler ister sistematik olsun, ister kümülatif toplumu "bir arada tutma" eğilimini gerçekleştirir. Hepsinin verdiği hizmet anti-anarşizmdir. Daha özet ve basitiyle "sürü" devam etmeli, önümüze çıkan her tehdit, bizi yok etmek isteyen her amaç bertaraf edilmelidir, motivasyonuyla ilerler. Hatta ve hatta bizim soyumuzun sonunu getirecek tehlikeyi "biz" bile arz etsek bu unsur ortadan kaldırılmalıdır. ilk primattan.. marsa koloni kurma projelerine.. uzanan insandır, toplumdur, sürüdür, açlıktır.
  ... solus auctor petrus
 • asla değişmeyecek fikirleriniz

  25.
  "Fikirlerimi ölümü göze alacak derece de savunamam çünkü yanılıyor olabilirim. " değişmeyecek fikrimdir.
  ... solus auctor petrus
 • wlad namı değer kazıklı voyvoda

  5.
  Girdiği zindanda dahi bulduğu fareleri kazığa oturttuğu dile getirilen sapkın bir tarihi kişilik. (Lise Tarih Öğretmenimin yalancısıyım) hakkında dile getirilenler çoğunlukla efsaneleştirilmiştir. Ayrıca "Da Vinci"s Demons" dizisinde bir bölümde karakter olarak yer edinmiş, konusu işlenmiştir.
  ... solus auctor petrus
 • üniversite mezunlarının işsiz kalma sebebi

  162.
  Baş sırayı mevcut piyasa ve ekonominin çöküşü çekiyor. Liyakatsız, niteliksiz adamların alakası olmayan işlerde kadrolu ve sürdürülebilir şekilde bulunmaları daha sonrasında her şehire bir üniversite politikası, ticarethane üniversiteleri eklenebilir. Gözardı edilen bir gerçekte ülke nüfusumuzun bir hayli artması. "Kendilerini geliştirmiyorlar" dan kasıtınız ne? Potansiyel bilgi mi? Iş tecrübesi edinmek mi? Bana kalırsa sizin tanımızla kendini geliştirme şu oluyor; önce sürün, sonra bir yerlere gelirsin.(bullshit) Birçok bölümün çalışma sahası, alanı bulunmadığı halde bölümleri bile açılıyor ülkemizde. imkanınız varsa kendi işinizi kurun, teselliler azaldı yaşam sahamızda, tatminkarlıklarımızda bir elin parmak sayısından az.
  ... solus auctor petrus
 • türk gencinin ömrünü mahveden üç şey

  292.
  - Özsaygınlık, sağduyu ve kendini gerçekleştirme olanaklarını sağlayamama (büyük yüzde aileden kaynaklı)
  - Kararsızlık (kendim ve çevre gözlemimden gelen dayanaklar doğrultusunda)
  - 3 yaşından 10" lu yaşların başına kadar verilen yanlış yönlendirilmiş eğitim.
  ... solus auctor petrus
 • yeni şeyler getiriyorum